۲ بازیکن خوزستانی عضو تیم ملی فوتبال دختران شدند

به گزارش پایگاه خبری زنان آگاه(آوانا)-مسئول امور ورزش بانوان اداره‌ کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: ۲ بازیکن خوزستانی به تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال فراخوانده شدند.

نگار افشین روز یکشنبه اظهار داشت: نگین زندی و رقیه جلال ‌نسب (خانم گل آسیا) ۲ فوتسالیست خوزستانی در فهرست نفرات دعوت شده از سوی شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۶ سال قرار گرفتند.
وی افزود: دختران فوتبالیست کشورمان از روز ۲۳ دی ماه به مدت چهار روز زیر نظر اعضای کادر فنی خود را برای حضور مقتدرانه در رقابت های آسیایی آماده می کنند .
مسئول امور ورزش بانوان اداره‌ کل ورزش و جوانان خوزستان افزود: حضور بانوان استان در مسابقات کشوری و میادین بین‌المللی مختلف، مدال‌های کسب شده و اعتباراتی که برای بخش بانوان جذب شده است، باعث رشد ورزش بانوان استان در ۲ سال اخیر شده است.
وی توسعه ورزش بانوان را پشتوانه ای بسیار قوی برای ورزش خوزستان در بعد حرفه ای و قهرمانی دانست و گفت: با تشویق، فرهنگسازی و تبیین اهمیت ورزش در سلامت فردی و اجتماعی باید سهم ورزش در سبد کالا و نیز تمایل خانوارها به ورزش افزایش یابد.
افشین عنوان کرد: ایجاد فرصت های برابر برای بانوان و مردان برای حضور در عرصه های ورزشی ، مورد اهتمام مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان است.
وی گفت: هیات های ورزشی بانوان باید بر افزایش کمی و کیفی فعالیت بانوان در حوزه ورزش همگانی با تمرکز بیشتری کار کنند.